Novinky

14
Úno
MONETA pozvala 20 nejlepších studentů IT

V rámci partnerství Střední školy automobilní a informatiky s MONETA Money Bank připravili zástupci banky pro nejlepší studenty oboru Informační technologie a Multimediální komunikace maraton přednášek.  

08
Úno
Ohodnocení žáků s dobrým prospěchem

Při předání pololetních vysvědčení byli oceněni žáci s dobrým prospěchem. Obdrželi prospěchové stipendium od Klubu Weilova. všem jim gratulujeme a pevně věříme, že v příštím pololetí budeme moct ocenit více žáků.

28
Led
Důležitá informace pro žáky

Od pondělí 4. února 2019 začne úplné spuštění nového systému s turnikety.

28
Led
Kovyho mediální ring

Dne 28. 1. 2019 se v kině Světozor uskutečnilo premiérové uvedení Kovyho mediálního ringu – série 5 navazujících spotů, které nabízí orientaci v oboru mediální gramotnosti. Program byl vytvořen společností Jeden svět na školách.

11
Led
Exkurze na strojní fakultě ČVUT Praha

Exkurze se zúčastnilo 16 studentů maturitní třídy T4.A.  Cílem exkurze bylo motivovat studenty oboru autotronik k podání přihlášky ke studiu na této fakultě, která jim nabízí studiu oborů blízkých jejich zaměření na střední škole.

08
Led
MONETA na cestě za novými talenty

Závěrem roku 2018 nás navštívili zástupci společnosti MONETA Money Bank, se kterou nás spojuje nejen její zaměření na informační technologie, ekonomiku a elektromobilitu, ale také dobré zkušenosti s našimi absolventy.

07
Led
Spolupráce se židovským muzeem

Se Židovským muzeem naše škola dlouhodobě spolupracuje, a proto ve čtvrtek do školy přišla znovu lektorka paní Glacová s druhou částí programu Prevence rasismu a extremismu.  Lektorka zavítala do prvních ročníků informační technologie.

07
Led
Zdravověda – první pomoc

Ve středu 19. 12. 2018 na naši školu zavítal Mgr. Jaroslav Pekara PhD. – vedoucí studijního oboru Zdravotnický záchranář na Vysoké škole a zároveň záchranář – praktik.

17
Pro
ECDL

Střední škola automobilní a informatiky (SŠAI), řečená Weilovka, se zařadila mezi střední školy, které úspěšně zvládly jeden z nejtěžších úkolů v českém školství. Vedení školy v čele s ředitelem přesvědčilo své kantory, aby překonali sami sebe, trochu si oživili a doplnili osobní digitální kompetence a složili vybrané ECDL zkoušky.

14
Pro
Ředitelské volno

3. a 4. ledna je vyhlášeno ředitelské volno, tudíž žáci nastoupí do školy až v pondělí 7. ledna roku 2019.

12
Pro
Upozornění pro všechny žáky a jejich zákonné zástupce

Upozorňujeme všechny žáky a jejich zákonné zástupce, že OD ŠKOLNÍHO ROKU 2018/19  přihlášení žáků střední školy ke zdravotnímu pojištění nezabezpečuje škola! Tuto povinnost má zákonný zástupce nebo zletilý žák.

30
Lis
Junior Hackathon 2018

Vybraní studenti ze 4. ročníků IT se 23. a 24. 11. 2018 zúčastnili soutěže Junior Hackathon 2018, která se konala v Brně. Celkem se soutěže zúčastnilo 15 týmů z celé republiky.

15
Lis
Den otevřených dveří na OP-4

V sobotu 10. 11. 2018 se uskutečnil den otevřených dveří v odloučeném pracovišti SŠAI v Dobronické ulici Praha 4 Libuš. Akci navštívila řada zájemců o studium v učebních oborech Automechanik, Karosář, Autolakýrník a ve studijním oboru Autotronik.

12
Lis
Exkurze prvních ročníků – Židovské muzeum v Praze

V pátek (2. a 9. 11.) navštívily všechny třídy prvních ročníků maturitních oborů expozice Židovského muzea v Praze. Podívali jsme se do Pinkasovy synagogy a prohlédli si památník českých a moravských obětí šoa.

08
Lis
Pro zájemce o studium autooborů

Zájemce o studium autooborů zveme srdečně na den otevřených dveří, který se uskuteční 10. listopadu 2018 od 9 hodin v našem školním autoservisu Libuš na adrese: Dobronická 28, Praha 4. Čeká na vás tombola a spousta zážitků. Vjezd je z ulice Mílová. Těšíme se na vás.