O škole

Střední škola automobilní a informatiky je volbou č. 1 pro všechny uchazeče o studium, kteří mají zájem studovat v přátelské atmosféře na špičkově vybavených pracovištích, kde se při vzdělávání uplatňují nejmodernější technologie a kde odborně vyškolený tým pedagogů s nadšením a erudicí sdílí se studenty své vědomosti a učí je dovednostem. Podporuje širší možnosti vzdělávání, a proto ve spolupráci s řadou firem, institucí a úřadů poskytuje stipendia a zajišťuje školení, kde působí odborníci partnerských firem. Klade důraz i na neformální vzdělávání, učí se i ze života při zájmových činnostech (stavba vozidla Kaipan v dílnách školy nebo školní časopis) a mimoškolních aktivitách. Studenti jsou úspěšní v soutěžích napříč spektrem oborů. Díky tomu se více než 80 % absolventů umí prosadit a uplatnit v relevantních oborech. Studium na škole je zárukou úspěchů v budoucím životě.

Charakteristika

Střední škola automobilní a informatiky (do 31.3.2011 s názvem Střední odborná škola a střední odborné učiliště) navazuje na tradici SOU autoopravárenského, nám. Míru 19, Praha 2 a SOŠ Pod Stanicí 2, Praha 10. Škola přichází s rozšířenou nabídkou jak učebních, tak především studijních oborů v moderních a nově vybavených prostorech.

Kromě odborných a zkušených pedagogických pracovníků zaručuje škola žákům a studentům velice moderní multimediální počítačové učebny, strukturované datové sítě včetně pevné linky na Internet, odborné elektrotechnické laboratoře, prostorné moderní učebny, velkou tělocvičnu s posilovnou, školní jídelnu, šatní skříňky, domov mládeže, lékaře a psychologa.

Odborný výcvik škola zabezpečuje ve vlastních dílenských prostorech (Školní servis Bohdalec (Odloučené pracoviště 2) a Školní servis Libuš (Odloučené pracoviště 4)) vybavených nejmodernějšími diagnostickými přístroji a technologiemi. K pořádání lyžařských kurzů a k rekreaci žáků slouží středisko Desná v Jizerských horách.

Škola si klade za cíl být moderní, náročná a zároveň přátelská.

Školská rada

Školská rada je orgán školy umožňující zákonným zástupcům nezletilých žáků, zletilým žákům a studentům, pedagogickým pracovníkům školy, zřizovateli a dalším osobám podílet se na správě školy.

Bližší informace ke Školské radě

Proč právě k nám?

Kladete si otázku, proč by právě SŠAI měla být vaším vzdělávacím zázemím pro vaše budoucí čtyři roky?

Vybavení školy

Naše školní vybavení se pohybuje na samotné špičce pyramidy technologie. Disponujeme multimediálními počítačovými učebnami, odbornými autoučebnami, posilovnou a mnohem více. Zde najdete více informací.

Bakaláři

Škola využívá školní informační systém Bakaláři, který je pro žáky a rodiče dostupný na adrese znamky.skolahostivar.cz.

Soutěže

Pořádáme a účastníme se celorepublikových soutěž v IT a autooborech a také v oblasti ekonomie.

Učební materiály elektronicky

Většinu učebních materiálu máte k dispozici online.

Domov mládeže

Pro naše studenty máme nový domov mládeže, na Praze 4 – Libuš

Certifikované kurzy

Nabízíme možnost se nadstandardně vzdělávat a získat certifikát v několika kurzech, a to v programu CISCO, ECDL, T-TEP. Máme také vlastní autoškolu a nabízíme možnost získat profesní řidičský průkaz.

Volnočasové aktivity

Pokud jste akční, tak se u nás vyžijete! Během roku pořádáme spoustu volnočasových aktivit
jako např. pobytové zájezdy v zahraničí, lyžařský kurz, klub mladého diváka, program Dofe, studentské firmy, školní časopis Magazín Weilovka a jiné.

Klub Weilova

Dobrovolná organizace zákonných zástupců dětí a občanů, kteří se zajímají o výchovu dětí, mládeže a práci školy.

Školní chata

Máme školní chatu v Jizerských horách, na kterou se jezdíme v rámci akcí rekreovat. Pro studenty a jejich příbuzné poskytujeme slevy na pobyt.

Hromada dalších výhod!

A tím to ještě nekončí, zde jsou další výhody.

A co dál?

Je něco, co od naší školy očekáváte, ale na této stránce jste informaci nenašli? Zeptejte se nás, rádi Vám odpovíme.

Střední škola automobilní a informatiky
Weilova 1270/4
102 00 Praha 10 – Hostivař